Strona Główna
Regulamin
Redakcja
Partnerzy
Modowi Rywale IV
ACP

25 kwietnia 2015

Czy torebka musi pasować do butów?


Dziś krótko omówię temat, który widzicie w tytule posta. Zastanowimy się, czy torebka musi pasować do butów. Postanowiłam poruszyć tę kwestię, gdyż niegdyś na jednym z blogów zajmowałam się ocenami w Hot or Not. Tam, bardzo często, spotykałam się ze zwolenniczkami tej przestarzałej już zasady - torebka MUSI być dobrana do butów. Gdy w swoich ocenach pisałam, że tak być nie powinno, spotykałam się z dużą krytyką. Nie wiem skąd to może wynikać... Niegdyś (dawno temu, za górami) faktycznie dobierano torebkę do butów i to uchodziło za oznakę dobrego smaku. Ale te czasy już dawno minęły! Zarówno styliści, jak i projektanci, nie praktykują już tej zasady od kilku dobrych lat (jak nie dłużej). Wszyscy inni także powinni już z tego zrezygnować.
Pewnie zapytacie, czym w takim razie należy się kierować przy doborze torebki? Tak naprawdę nie ma konkretnej zasady. Obecnie moda staje się coraz bardziej przewrotna. Torebka może mieć zupełnie inny kolor niż reszta stylizacji, jednak mimo tego powinna się harmonijnie łączyć z resztą stroju - musimy znaleźć po prostu ten wspólny mianownik. Torebka powinna być ciekawym dodatkiem, który urozmaica stylizację, sprawia, że jest ona ciekawsza. A połączenie buty-torebka jest jak najbardziej NUDNE i przestarzałe. 
Cóż, dziś nie będę się zbędnie rozpisywać. Chciałam zwrócić Waszą uwagę na ten mały fakt, chociaż myślę, że większość z Was już od dawna zdawała sobie z sprawę z przestarzałości tej zasady. Nie wiem czemu, ale jakoś tak już mam, że zwracam na to dużą uwagę. I po prostu mnie to drażni. Mam nadzieję, że osoby korzystające z tej zasady, wezmą sobie moją pisaninę do serca i zrezygnują z niej :) Każdy zapewne chce, żeby jego stylizacje były ciekawe i zwracały uwagę. Torebka - niby banalny element, a jednak może nadać stylizacji niezwykły charakter.bluzka Strike a Pose | spodnie Windows On The World | torebka Nelly.com| buty YH
okulary Miss Sixty | kurtka Special Offer | łańcuszek PPQ | top Basics | torebka Chanel | buty Nelly.com | tatuaż IN'KD

17 komentarzy:

 1. Ostatnio bardziej się spotykam np. jak oglądam HoN na niektórych blogach, to tam właśnie piszą, że wręcz torebka nie może pasować do butów! I uznawane jest to za błąd. Jak dla mnie nie jest to nic złego, sama czasem tak dopasowuję.
  Bardziej podoba mi się druga stylizacja ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. I tu się z Tobą zgodzę w 100% :))

  paula1908

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się z Tobą, to dość przestarzały trend. Jednakże niekoniecznie należy od tego uciekać i traktować to jako coś złego, więc ze zdaniem "Mam nadzieję, że osoby korzystające z tej zasady (...) zrezygnują z niej" się nie zgodzę. Oczywiście, stylizacje gdzie torebka jest z innej bajki niż buty (oczywiście zachowując dobry gust i smak) są okej, jednak nie należy traktować tych drugich jako coś strasznie odpychającego. Wszystko zależy od tego co nam leży ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgadzam się zupełnie, że torebka nie musi być dobrana. Sama czasami tak robię, ale też nie uważam żeby było to coś złego. Zależy po prostu od stylu danej osoby i tego co chciała nam przekazać swoją stylizacją. Natomiast piszesz dużo o tym, że torebka inna niż reszta stroju powinna nadawać stylizacji niezwykły charakter i urozmaicać, niestety na Twoich stylizacjach nie do końca to widać ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie staralam sie tego osiągnąć ;)

   Usuń
  2. W takim razie wszystko jest super, chociaż mogłaś pokazać stylizacją z jakąś zaskakującą torebką :)

   Usuń
 5. Faktycznie aktualnie odchodzi się już od tego "trendu". Tyle, że o ile dobranie torebki i butów w takich samych, ostrych barwach może być traktowane jako modowe faux pas, o tyle w monochromatycznych zestawach to się sprawdza. Także nie sądzę, aby konieczne było "odchodzenie od tej zasady", wystarczy trochę wyczucia. Wszystko jest dla ludzi, oczywiście w granicach dobrego smaku ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Torebka nie musi pasować do butów, zgadzam się, jednak czasami też tak łącze i nie przeszkadza mi to w stylizacjach :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Co do posta to się zgadzam, choć nie zawsze się do tego stosuję. Druga stylizacja bardzo mi się podoba.
  Niciia02

  OdpowiedzUsuń
 8. powielam zdanie moich poprzedniczek. czasami ten "trend" wygląda niegustownie, jednakże nie zawsze i w cale nie uważam, że należy tego unikac jak ognia. aż z ciekawości przejrzałam sobie moje archiwalne stylizacje i mi również zdarzało się w ten sposób łączyc dodatki. czy wygląda to źle? raczej nie, wcześniej nawet nie zwracałam na to uwagi.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja zazwyczaj dobieram torebkę do butów i nie widzę w tym nic złego...

  OdpowiedzUsuń
 10. Koszmarnie obrobiony obrazek xd

  OdpowiedzUsuń
 11. nie musi pasować, ważne by wszystkie elementy współgrały ze stylizacją ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Nigdy nie zwracałam na to uwagi, ale prawda jest taka, że przynajmniej mi najłatwiej jest dopasować buty do torebki i reszty dodatków. Nawet nie wiem czy to robię, ale przecież takie połączenie źle nie wygląda. Ważne żeby całość ze sobą współgrała. Bardziej drażniłaby mnie wspomniana niepasująca torebka.

  OdpowiedzUsuń
 13. Szczerze to również nie zwracam uwagi czy dobieram torebkę do butów czy też nie. Dodatkami zawsze jakoś zajmuję się na końcu i nie zwracam szczególnej uwagi na to czy moje buty pasują do torebki czy też nie. Zgadzam się z moją przedmówczynią. Ważne jest, aby całość jakoś ze sobą współgrała i wyglądało wszystko spoko. Moim zdaniem dobieranie tak dodatków nie jest w żaden sposób nudne i przestarzałe, absolutnie tak nie uważam. Czasami to wygląda dużo lepiej niż torebka w kolorze z kosmosu. Cóż, nadal nie będę na to zwracać specjalnej uwagi.

  nataliaszelc01

  OdpowiedzUsuń
 14. Pewnie nieświadomie czasami dobieram torebkę do butów, ale przeważnie nie mam takich zamiarów. Ja dobieram torebkę do całokształtu. Często torebka może być ożywieniem stylizacji, jednak ta zasada wcale nie jest taka zła ;)

  OdpowiedzUsuń

Komentuj jak najwięcej postów, aby zwiększyć swoją szansę na znalezienie się w Elicie QoF!

Obserwatorzy