Regulamin
Redakcja
Elita QoF
Partnerzy
Cennik
FW Fall/Winter
FW Spring/Summer
FW Fall/Winter 2018
I Modowi Rywale
II Modowi Rywale
III Modowi Rywale
IV Modowi Rywale

8 marca 2018

Wszystkiego dobrego baby! Dziś nasz dzień! Zdrowie Wasze w gardło nasze!

     8 marca to dzień, w którym każdej z nas należą się kwiaty, najlepsze słodkości, pyszne jedzenie i spokój. W sumie to tak, jak podczas okresu. I jeśli nie mamy faceta, powinnyśmy w tym dniu zadbać o siebie same! Bo kto zrobi to lepiej niż my?

     Ja akurat spędzam ten dzień w pracy, ale po powrocie zapewne uraczę się winem i wypiję za zdrowie wszystkich babeczek. Bo zdolne z nas dziołchy, dobre, kochające. I możemy osiągnąć wszystko. Dziś, jutro i zawsze.

     Ten dzień jest w zasadzie upamiętnieniem tego, jak kobiety musiały walczyć o swoją pozycję w społeczeństwie. Jeszcze jakiś czas temu byłybyśmy typową podaj, podnieś, pozamiataj. Ale dzięki babeczkom, jeszcze silniejszym niż my, jesteśmy tu gdzie jesteśmy. Mamy prawo głosu, rozwijania się, kształcenia, podjęcia pracy, wyrażania siebie w różnych dziedzinach kultury. Od zawsze byłyśmy KIMŚ, ale teraz jesteśmy też KIMŚ w oczach facetów. Nasze zdanie naprawdę się liczy i ma moc.

     Kojarzycie "Legalną Blondynkę"? Reese Witherspoon to cholerna wojowniczka. W styczniowym Glamour ukazał się wywiad z nią, zjadłam go oczami w całości, w niesamowitym tempie. Ta kobieta nie boi się słowa ambicja. "Wierzę, że ambicja nie jest złym słowem" - mówi i w 2012 roku zakłada firmę produkcyjną (Pacific Standard) oraz multimedialną (Hello Sunshine) aby stworzyć kobietom w Hollywood miejsca pracy i opowiadać w swoich produkcjach historie o nich. Jej serial "Wielkie kłamstewka" zgarnął 5 statuetek Emmy, a filmy "Wszyscy moi mężczyźni", "Wild" oraz "Gone Girl" zrobiły furorę. Reese ma wielkie serce i ogromną chęć walki. Śledzę jej karierę i czekam na każdą jej produkcję z niecierpliwością.

     Do tego Emma Watson. Niesamowicie inteligentna, emanująca ciepłem i empatią kobieta, która potrafi pokazać, że feminizm dotyka też mężczyzn. Walczy o prawa kobiet, o ich równouprawnienie. O traktowanie człowieka po ludzku. Nie chodzi tu o to, że jak chcę uprawnienia, to mam sobie sama worek ziemniaków dźwigać z piwnicy na obiad do domu, tylko o to, bym była w oczach innych równie wysoka, co mężczyzna. Darzona tym samym szacunkiem, znaczyła dla innych tyle samo, co on. I wierzcie czy nie, ale kobiety do tej pory muszą o to walczyć. W XXI wieku!

     Jest mnóstwo babeczek w historii, które dla nas, dla naszego człowieczeństwa w oczach innych, oddały życie. Jest mnóstwo kobiet, które swoje życie do tej pory poświęcają, by innym kobietom było lepiej, by były traktowane z należytym szacunkiem i równością.

     Sądzę, że w ten dzień, w Dzień Kobiet, powinniśmy świętować wszyscy. Cieszmy się z tego, że kobiety dorównują mężczyznom nawet bez szpilek. Że możemy być partnerami, że NIKT nie jest gorszy ze względu na płeć. Dlatego życzę Wam moi drodzy, abyście byli otwarci, sprawiedliwi i szanowali każdego człowieka. Nigdy nie budujcie wokół siebie barier, nie twórzcie podziałów. Troszczcie się o ludzi, pomagajcie innym. Reagujcie, kiedy trzeba! Bo pamiętajcie - o ile kobity w środku są twarde, tak butelkę chłopy odkręcać muszą!
    
     A w szczególności Wy, moje kochane kobietki - bądźcie dumne, że jesteście baby! Silne, kochające, piękne, cudowne baby! Wszystkiego dobrego Wam życzę. Abyście Tym Waszym dobrem obdarowywały też chłopów, co by widzieli, że my nie taborety, że oparcie mamy i porządnym oparciem dla nich być potrafimy!


Całuję Was dziś wyjątkowo mocno!
Sejcia

13 komentarzy:

 1. Pięknie napisane! Buziaki i kielonek winka dla każdej kobitki dzisiaj!
  Nasze zdrowie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! Obaliłam wczoraj winiacza na pół z Patrykiem za nas baby! ❤️

   Usuń
 2. a tak wyklinają feministki....a przecież one w końcu walczą o to by nam kobietom żyło się lepiej,walczą o równouprawnienie i żeby traktowano nas tak jak należy,że my kobiety nie jesteśmy gorsze od płci męskiej i też mamy prawo żyć tak jak chcemy,a nie politycy dyktują nam co mamy robić,jak żyć,czy chcemy rodzić dzieci czy nie,co to ich obchodzi-feministką nie jestem,ale szacunek dla kobiet które co rusz walczą pod sejmem :D

  martusia-16

  OdpowiedzUsuń
 3. Kopernik była kobietą! :))) stardollowy10

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeju kocham czytać Twoje wypocinki!
  Ja dostałam kwiaty pocztą kwiatową i bilety do kina!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aaa dziękuję bardzo!
   Też dostałam kwiaty, nawet w korpo się szarpneli i dali nam po tulipanku + czekoladzie :D
   Od kogo kwiaty? ♥

   Usuń
 5. Bardzo mądrze napisane!
  Równouprawnienie to nie, że kobieta ma własnie jak wspomniałaś sama sobie przynieść worek ziemniaków (przyzwoity mężczyzna zrobi to dla swojej kobiety, tak jak kobieta upierze i wyprasuje mu ubrania) tylko chodzi także o to, żeby kobiety za tą samą pracę dostawały równe wynagrodzenie! Jakiś czas temu przecież była afera, że aktor dostał chyba z 10razy tyle (jak nie więcej) za rolę niż kobieta... w korporacji przecież jest tak samo... i wytłumaczcie mi dlaczego, bo nie rozumiem :))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie! Teraz kobiety w Hollywood nawet mówią wprost, że są gorzej wynagradzane niż mężczyźni. Ich scenariusze są mniej chętnie czytane niż mężczyzn. I generalnie, stanowią tam mniejszy procent. Ale musimy walczyć o swoje! Choć ciężko to pomieścić w głowie, że w XXI wieku ludzie są tak ograniczeni i krytykują innych ze względu na płeć! Mentalnie zamiast iść do przodu, cofamy się do śrendNIowiecza. TRAGEDIA

   Usuń
 6. Przepiękny post!
  O Reese Witherspoon wiedziałem, bo też czasami śledzę jej karierę i wzruszył mnie jeden z wywiadów, w którym mówiła właśnie o tym co jej skłoniło do założenia firmy produkcyjnej. Serial "Wielkie kłamstewka" był naprawdę świetny i miło się oglądało.

  Życzę wszystkim kobietom wszystkiego najlepszego!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo!
   To była przemowa na gali Glamour. Chwyciła za serducho bardzo

   Usuń
 7. Wielkie serduszko i mnóstwo miłości wysyłam za ten post! ♥

  OdpowiedzUsuń

Komentuj jak najwięcej postów, aby zwiększyć swoją szansę na znalezienie się w Elicie QoF!