Strona Główna
Regulamin
Redakcja
Partnerzy
Modowi Rywale IV
ACP

11 września 2016

Historia makijażu - 70's

Po 3tygodniowej przewie, która była spowodowana zepsuciem się laptopa, którego używałam na wakacjach, a nie byłam u siebie, wracam do blogowania. Lata 70, zapraszam!


 Naturalność była podstawowym wyznacznikiem modnego makijażu w latach 70. Miał być on subtelny i jak najbardziej delikatny. Pojawił się nowy wizerunek kobiety, wyzwolonej feministki, która zerwała z tradycyjnymi kanonami piękna i zrezygnowała z modnych w poprzedniej dekadzie kolorowych kosmetyków. Marki urodowe szybko zareagowały na nowy trend, wprowadzając na rynek produkty, które miały kojarzyć się z tzw. efektem naturalnego i prawie niewidocznego wizażu. Róż do policzków był obowiązkowym kosmetykiem w codziennym makijażu. Efekt naturalnych, różowych rumieńców w towarzystwie subtelnego i niemal niewidocznego wizażu oczu i ust był wręcz pożądany (tak wyszło, że ja użyłam brązu). W modzie była opalenizna (tutaj zapomniałam zmienić koloru skóry doll). Prym wiodły trzy trendy: naturalny i prawie niewidoczny makijaż oczu, delikatny "smoky eye" i bardzo wyrazisty make up w pastelowych odcieniach. Wśród dominujących kolorów cieni do powiek znalazły się zarówno naturalne barwy ziemi oraz intensywne błękity, zielenie i fiolety. Oko rozświetlano bardzo jasnym cieniem, który aplikowano tuż pod łukiem brwiowym.
Powiem szczerze, dzisiaj taki niemrawy ten post, musicie mi wybaczyć, ale bardzo chciałam, aby się pojawił i robiłam go na szybko. Mimo wszystko mam nadzieję, że się spodoba.

źródło: http://kobieta.wp.pl/trendy-w-makijazu-lat-70-5983147211436673g/1

10 komentarzy:

Komentuj jak najwięcej postów, aby zwiększyć swoją szansę na znalezienie się w Elicie QoF!

Obserwatorzy