Strona Główna
Regulamin
Redakcja
Partnerzy
Modowi Rywale IV
ACP

16 maja 2015

biało na białym

Jako temat dzisiejszego posta wybrałam kolor biały. Jest to niezwykle uniwersalna barwa - można ją włączyć praktycznie do każdej stylizacji. Oprócz tego można znaleźć na jej temat kilka ciekawostek, które postaram się Wam tutaj zaprezentować.Biel to kolor, który praktycznie nie wychodzi z mody. Każdego lata możemy go ubrać bez obaw, że nie trafimy w trendy zarówno w wersji total look, jak i w połączeniu z innymi kolorami. Ponieważ, tak jak już wspomniałam, biel jest niezwykle uniwersalna, możemy ją łączyć ze wszystkim. Ja proponuje połączenia z kolorami, które są modne w danym sezonie. W tym sezonie (lato 2015) szczególnie modne kolory to żółć, błękit, chłodna mięta oraz marsala. Każdą z tych barw możemy z powodzeniem łączyć z bielą. 
Tak jak pokazują to projektanci, w tym sezonie modna jest szczególnie biała koronka. Warto postawić na stylizacje w wersji total look. Omawiany kolor znajdziemy na pokazach u wielu znanych projektantów. Niektóre stylizacje mogą być zaskakujące, tak jak ta od Emilia Pucci, który postawił na białe boho. Biel zazwyczaj kojarzona jest z niewinnością i czystością (stąd też wziął się np. kolor sukni panny młodej). Jednakże oprócz tego, biel oznacza też egocentryzm, potrzebę zauważenia oraz potrzebę przebywania w otwartej przestrzeni (być może dlatego kuchnie kuchnie ok czterdziestu procent polaków utrzymane są w bieli). Barwa ta kojarzona jest także z chrześcijaństwem. Apostołowie byli ubrani na biało, a Jezus zazwyczaj przedstawiany jest w białych szatach. Niegdyś, także w kościele chrześcijan, biel była utożsamiana ze śmiercią. Dziś kolor ten zastąpiony jest czernią, jednak w krajach na wschodzie kolor biały nadal oznacza żałobę. W Chinach z jednej strony jest to kolor symbolizujący czystość i niewinność, z drugiej symbolizuje starość. W Japonii - tak jak u nas - jest to kolor panny młodej, który ma oznaczać jej naiwność i młodość, jednak w przypadku śmierci dom zmarłej osoby jest przystrajany właśnie na biało. W Indiach biel oznacza równocześnie śmierć i świeżość. W Afryce natomiast biel to kolor demonów. Oprócz tego kolor ten oznacza poddanie - stąd też jego obecność w wielu flagach.


10 komentarzy:

 1. Uwielbiam biały kolor. Pasuje do wszystkiego i świetnie kontrastuje się ze skórą, zwłaszcza z opaloną. Jedyną wadą jest to, że szybko się brudzi, dlatego też nieczęsto ubieram takie kolory :)
  Co do stylizacji, bardzo spodobała mi się pierwsza!

  karo45623Love1

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam biel lecz sama niezbyt w niej chodze. Wyjatkiem sa tshirty i skarpetki. Total look w bieli bardzo mi sie podoba szczegolnie na opalonej skorze.
  Stylizacje sa ładne, ale nie zachwycaja.

  OdpowiedzUsuń
 3. Niezby często ubieram się na biało, wolę raczej ciemniejsze kolory.
  Jeśli chodzi o stylizacje całkiem ładne, ale szału nie ma.

  OdpowiedzUsuń
 4. stylizacje ładne podobaja mi się, biel jest piękna, szlchetna i szybko sie brudzi ;'c
  QueenRoyal.

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam biel, pasuje do wielu kolorów, stylizacji 2 jest bardzo fajna :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Cudowny artykuł, bardzo miło się go czyta. Biel to jeden z moich ulubionych kolorów w stylizacjach - może dlatego, że dosyć łatwo go połączyć z innymi ubraniami :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajny post, też lubię biel. Druga stylizacja jest świetna :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo ciekawy post. Uwielbiam biały.
  Niciia02

  OdpowiedzUsuń
 9. Uwielbiam kolor biały, całkiem ładne stylizacje
  PartyWiktoria

  OdpowiedzUsuń

Komentuj jak najwięcej postów, aby zwiększyć swoją szansę na znalezienie się w Elicie QoF!

Obserwatorzy