Blog w dniu 18.08.2017 (ewentualnie 19.08) będzie ulepszany, zostanie on zamknięty na kilka godzin!

Modowi Rywale III Etap Trzeci
Głosowanie!


16 maja 2015

biało na białym

Jako temat dzisiejszego posta wybrałam kolor biały. Jest to niezwykle uniwersalna barwa - można ją włączyć praktycznie do każdej stylizacji. Oprócz tego można znaleźć na jej temat kilka ciekawostek, które postaram się Wam tutaj zaprezentować.Biel to kolor, który praktycznie nie wychodzi z mody. Każdego lata możemy go ubrać bez obaw, że nie trafimy w trendy zarówno w wersji total look, jak i w połączeniu z innymi kolorami. Ponieważ, tak jak już wspomniałam, biel jest niezwykle uniwersalna, możemy ją łączyć ze wszystkim. Ja proponuje połączenia z kolorami, które są modne w danym sezonie. W tym sezonie (lato 2015) szczególnie modne kolory to żółć, błękit, chłodna mięta oraz marsala. Każdą z tych barw możemy z powodzeniem łączyć z bielą. 
Tak jak pokazują to projektanci, w tym sezonie modna jest szczególnie biała koronka. Warto postawić na stylizacje w wersji total look. Omawiany kolor znajdziemy na pokazach u wielu znanych projektantów. Niektóre stylizacje mogą być zaskakujące, tak jak ta od Emilia Pucci, który postawił na białe boho. Biel zazwyczaj kojarzona jest z niewinnością i czystością (stąd też wziął się np. kolor sukni panny młodej). Jednakże oprócz tego, biel oznacza też egocentryzm, potrzebę zauważenia oraz potrzebę przebywania w otwartej przestrzeni (być może dlatego kuchnie kuchnie ok czterdziestu procent polaków utrzymane są w bieli). Barwa ta kojarzona jest także z chrześcijaństwem. Apostołowie byli ubrani na biało, a Jezus zazwyczaj przedstawiany jest w białych szatach. Niegdyś, także w kościele chrześcijan, biel była utożsamiana ze śmiercią. Dziś kolor ten zastąpiony jest czernią, jednak w krajach na wschodzie kolor biały nadal oznacza żałobę. W Chinach z jednej strony jest to kolor symbolizujący czystość i niewinność, z drugiej symbolizuje starość. W Japonii - tak jak u nas - jest to kolor panny młodej, który ma oznaczać jej naiwność i młodość, jednak w przypadku śmierci dom zmarłej osoby jest przystrajany właśnie na biało. W Indiach biel oznacza równocześnie śmierć i świeżość. W Afryce natomiast biel to kolor demonów. Oprócz tego kolor ten oznacza poddanie - stąd też jego obecność w wielu flagach.


10 komentarzy:

 1. Uwielbiam biały kolor. Pasuje do wszystkiego i świetnie kontrastuje się ze skórą, zwłaszcza z opaloną. Jedyną wadą jest to, że szybko się brudzi, dlatego też nieczęsto ubieram takie kolory :)
  Co do stylizacji, bardzo spodobała mi się pierwsza!

  karo45623Love1

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam biel lecz sama niezbyt w niej chodze. Wyjatkiem sa tshirty i skarpetki. Total look w bieli bardzo mi sie podoba szczegolnie na opalonej skorze.
  Stylizacje sa ładne, ale nie zachwycaja.

  OdpowiedzUsuń
 3. Niezby często ubieram się na biało, wolę raczej ciemniejsze kolory.
  Jeśli chodzi o stylizacje całkiem ładne, ale szału nie ma.

  OdpowiedzUsuń
 4. stylizacje ładne podobaja mi się, biel jest piękna, szlchetna i szybko sie brudzi ;'c
  QueenRoyal.

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam biel, pasuje do wielu kolorów, stylizacji 2 jest bardzo fajna :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Cudowny artykuł, bardzo miło się go czyta. Biel to jeden z moich ulubionych kolorów w stylizacjach - może dlatego, że dosyć łatwo go połączyć z innymi ubraniami :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajny post, też lubię biel. Druga stylizacja jest świetna :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo ciekawy post. Uwielbiam biały.
  Niciia02

  OdpowiedzUsuń
 9. Uwielbiam kolor biały, całkiem ładne stylizacje
  PartyWiktoria

  OdpowiedzUsuń

Komentuj jak najwięcej postów, aby zwiększyć swoją szansę na znalezienie się w Elicie QoF!

Obserwatorzy