15 kwietnia 2015

Ważne!

Kochani, piszę ten post szczególnie do osób, które blogują, wykorzystując inne zdjęcia z internetu. Fakt, my tutaj wszyscy chcemy się dobrze bawić. A ładna fotka znaleziona w necie ma polepszyć jakość naszych stylizacji, czy pokazać innym czytelnikom inspiracje pobrane z innej strony. 

PAMIĘTAJCIE, jeśli już chcecie umieścić jakieś zdjęcie z netu (szczególnie z reala)  na swoim blogu musicie robić to ostrożnie zważając czy autor zdjęcia nie zastrzegł praw autorskich. 

Najlepiej pytać o zgodę autora pracy, a w przypadku wstawiania innych zdjęć z internetu, podania strony z której zostało ono pobrane. W przeciwnym przypadku możecie obudzić się  z wezwaniem do uiszczenia zadośćuczynienia za naruszenie praw autorskich. A to będzie słono kosztować.

Kochani, bawmy się, ale rozsądnie!

Pozdrawiam, Iwona.


11 komentarzy:

 1. Co tak nagle? Myślę, że dopóki ktoś nie przypisuje sobie wykonania zdjęcia/grafiki może spać spokojnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aniu nagle, ponieważ sytuacja jest poważna.

   Usuń
 2. Właśnie też zdziwiłem się tym postem XDD Myślałem ze chodzi o coś z konkursem street style. W ogóle to pisało, że można zgłaszać się do 15 kwietnia i miałem dzisiaj wysłać pracę. A teraz patrze i jest 14 kwiecień 23;59 :C

  OdpowiedzUsuń
 3. Dołączam się do przestrogi.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapamiętam na pewno.

  nataliaszelc01

  OdpowiedzUsuń
 5. kurka, nigdy nie zastanawiałam się nad konsekwencjami i myślałam, że to taka błaha sprawa wstawić sobie jakieś zdjęcie z internetu, myślę, ze teraz na pewno będę rozważniejsza w tej kwestii.

  OdpowiedzUsuń
 6. Co się stało, że tak nagle post o takim temacie? ;-;

  OdpowiedzUsuń
 7. Zawsze zwracam uwagę na takie rzeczy :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Trochę zdziwił mnie ten post, nigdy nie przejmowałam się takimi sprawami.

  OdpowiedzUsuń
 9. później może się to źle skończyć. zawsze należy podać źródło skąd sie brało inaczej jest to plagiat, czyli zwyczajna kradzież

  OdpowiedzUsuń

Komentuj jak najwięcej postów, aby zwiększyć swoją szansę na znalezienie się w Elicie QoF!

Obserwatorzy